Obrona doktoratu mgr Magdaleny Biernackiej

W dniu 7 listopada 2022 r. miała miejsce obrona doktoratu mgr Magdaleny Biernackiej pn. "The impact of institutional aspects on the availability, accessibility and attractiveness of green spaces in Lodz" („Wpływ czynników instytucjonalnych na istnienie, dostępność i atrakcyjność terenów zieleni w Łodzi”)

W swojej pracy doktorskiej mgr Magdalena Biernacka podjęła temat związany z szeroko pojętą podażą terenów zieleni i powiązanymi z tym aspektami instytucjonalnymi.Głównym celem jej pracy było sklasyfikowanie barier instytucjonalnych wpływających na podaż terenów zieleni, a także rozróżnienie poziomów wpływających na tę podaż (zaproponowanie ram analitycznych) oraz ich operacjonalizacja.

Praca doktorska mgr Magdaleny Biernackiej napisana została pod kierunkiem naukowym dr hab. Jakuba Kronenberga, prof. UŁ oraz dr Edyty Łaszkiewicz. Recenzentami pracy byli: prof. dr hab. Andrzej Mizgajski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. dr hab. Iwona Sagan z Uniwersytetu Gdańskiego oraz dr hab. Piotr Szymon Lityński, prof. UEK z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.