Młodzi o klimacie 2022. Zaproszenie na warsztaty organizowane przez członków SKN SPATIUM i pracowników KGRiŚ

Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi organizuje w dniach 08-09.11.2022 roku kolejną odsłonę konferencji "Młodzi o klimacie", do uczestnictwa w której zachęcani są w szczególności uczniowie szkół ponadpodstawowych. W ramach konferencji warsztaty poprowadzą studenci z SKN SPATIUM oraz pracownicy Katedy Gospodarki Regionalnej i Środowiska.

rys. Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź
fot. Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź

Organizatorzy zapraszają uczniów oraz ich nauczycieli do nadsyłania abstraktów z propozycjami referatów lub posterów, których tematyka wpisze się w następujące zagadnienia:​

• Wyzwania dla miast w obliczu zmian klimatu;
  • Wpływ zmian klimatu na różnorodność biologiczną;
  • Ślad węglowy i wodny produktów "eko" i niskoemisyjnych źródeł energii;
  • Innowacje w energetyce na drodze do neutralności klimatycznej;
  • Wyzysk środowiska podczas działań wojennych;
  • Zmiany klimatu jako wyzwanie społeczne i polityczne.

Konferencja będzie także okazją do wzięcia udziału w warsztatach, z których aż cztery poprowadzą nasi studenci i pracownicy:

Informacje o rejestracji na konferencję oraz jej program prezentuje strona internetowa wydarzenia.

Materiał źródłowy: Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź & dr Agnieszka Rzeńca
Redakcja: dr Jakub Zasina