Warsztaty w ramach 10. Forum Praktyków Partycypacji

W dniach 15-16.06.2023 w Bydgoszczy odbyło się 10. Forum Praktyków Partycypacji. W ramach wydarzenia dr Edyta Łaszkiewicz i mgr Paula Dominiak-Szymańska współorganizowały warsztaty pt. "Przy wspólnym stole. Jak włączać dzieci i młodzież w procesy partycypacyjne?".

Warsztaty w formule wymiany doświadczeń połączonej z dyskusją w grupach dotyczyły tego, w jaki sposób włączać dzieci i młodzież w procesy partycypacji w miastach. Podczas sesji organizatorzy, łącząc doświadczenia Wrocławia i Łodzi, mieli okazję porozmawiać z uczestnikami forum o tym, jakie korzyści ma włączenie dzieci i młodzieży w procesy partycypacji oraz w jaki sposób i gdzie rozpocząc włączenie tej grupy.

Oprócz naukowczyń z UŁ, warsztaty współoranizowali: Leszek Heimann z Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, Krzysztof Ziental oraz Olga Zuchora (ekspeci w zakresie partycypacji społecznej i rozwoju lokalnego).

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu NCN OPUS pn. "Dostęp dzieci do terenów zieleni w trakcie drogi do szkoły: od operacjonalizacji do aplikacji dynamicznej przestrzennie koncepcji sprawiedliwości środowiskowej" (2020/39/B/HS4/03240).