Udział dr Edyty Łaszkiewicz w konferencji w Bostonie

W dniach 26–28 października 2023 roku w Bostonie odbyło się międzynarodowe sympozjum naukowe pn. "Gentrification, what can we do about it? An international dialogue". Jedną z prelegentek była dr Edyta Łaszkiewicz.

Sympozjum naukowe, zorganizowane przez Uniwersytet w Bostonie, jest wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się nieprzerwanie od ponad 20 lat. Wydarzenie to koncentruje czołowych badaczy procesów gentryfikacji z całego świata. Swoje wystąpienia w trakcie sympozjum mieli m.in. Loretta Lees, Tom Slater, Elvin Wyly oraz Isabelle Anguelovski.

W trakcie tegorocznego sympozjum naukowego, w sesji pn. "Climate gentrification" wyniki swoich badań zaprezentowała dr Edyta Łaszkiewicz. Rerefat pt. "Towards green gentrification? The interplay between residential change, the housing market, and park proximity" stanowił podsumowanie wyników badań, prowadzonych przez dr Łaszkiewicz, dotyczących gentryfikacji środowiskowej, które opublikowane zostały w czasopiśmie Housing Studies. W tej samej seji swoje badania zaprezentowali również naukowcy z Ohio State University, University of East London oraz Lincoln Institute of Land Policy. Sesji przewodniczyła prof. Isabelle Anguelovski, zaś dyskutantem rferatów był dr Alessandro Busà z University of Leicester.