Pracownicy IGP uhonorowani Medalami na 600-lecie Łodzi

fot. Stanisław Roszczyk

Czworo pracowników Instytutu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiegodr hab. Jakub Kronenberg, prof. UŁ, dr hab. Aleksandra Nowakowska, prof. UŁdr Ewa Boryczka oraz dr Agnieszka Rzeńca – zostało uhonorowanych Medalami na 600-lecie Łodzi. Medale te są formą wyróżnienia łodzian zaangażowanych w życie społeczne naszego miasta oraz podziękowania za ich działalność.

Jak podaje portal Łódź.pl:

Do medali na 600-lecie Łodzi każdy mógł zgłosić pełnoletnie osoby, które powinny zostać docenione i wyróżnione za dotychczasowe działania realizowane na terenie miasta. [...] W pierwszej fazie zgłoszono 1200 kandydatów, z których finałową sześć setkę wybierała kapituła [pracująca] pod honorowym kierownictwem Prezydent Łodzi. Medaliści to przedstawiciele wszystkich obszarów życia publicznego – naukowcy, ludzie kultury, znawcy Łodzi, nauczyciele, sportowcy, ale również „zwykli" mieszkańcy, których niezwykła codzienna praca nie była dotąd znana szerszemu odbiorcy.

Kapituła przedstawiła także uzasadnienia wyróżnień:

• dr hab. Jakub Kronenberg prof. UŁ – za wieloletnią doskonałą prace akademicką i naukowy wkład w rozwój miasta, zwłaszcza jego obszarów zieleni;
  • dr hab. Aleksandra Nowakowska prof. UŁ – za ogromny dorobek w obszarze gospodarki przestrzennej oraz zarządzania miastem, z którego może korzystać również Łódź;
  • dr Ewa Boryczka – za działalność naukową, która pomaga poprawiać Łódź i mądrzej ją rewitalizować;
  • dr Agnieszka Rzeńca – za działalność akademicką oraz za łączenie potencjału naukowego ze wspieraniem rozwoju miast, z czego Łódź również miała okazję skorzystać.

Materiał źródłowy: Łódź.pl oraz Uniwersytet Łódzki
Redkacja: dr Jakub Zasina