Obrona doktoratu mgr Yaryny Khmary

W dniu 19 czerwca 2023 r. miała miejsce obrona doktoratu mgr Yaryny Khmary pn. "Dewzrost: Operacjonalizacja w kontekście miasta - w poszukiwaniu alternatywnych strategii rozwoju".

W swojej pracy doktorskiej mgr Yaryna Khmara podjęła próbę operacjonalizacji koncepcji dewzrostu w kontekście miasta. Celem jej pracy było zaproponowanie zestawu kryteriów umożliwiających operacjonalizację koncepcji w warunkach miejskich.

Praca doktorska mgr Yaryny Khmary napisana została pod kierunkiem naukowym dr hab. Jakuba Kronenberga, prof. UŁ. Recenzentami pracy byli: dr hab. Barbara Borusiak, prof. UEP z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dr hab. inż. arch. Izabela Mironowicz, prof. PG z Politechniki Gdańskiej oraz dr hab. Zbigniew Dokurno, prof. UEW z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.